Türkiye'den 3 turnuvaya 5 takım

UEFA Şampiyonlar Lig'ine playoff turundan katılacak ve ilk maçı 16 ya da 17 Ağustos, rövanşı da 23 ya da 24 Ağustos tarihlerinde oynayacak Trabzonspor playoff turunu başarıyla geçmesi halinde Şampiyonlar lig'ine katılacak aksi halde 8 Eylül'de başlayacak olan UEFA Avrupa Lig'ine direk katılım sağlayacak. Fenerbahçe ise, yıllar sonra elde ettiği UEFA şampiyonlar lig'i fırsatını değerlendirmek istiyor. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Lig'i yolu 2. ön eleme turuyla başlayacak. 19-20 / 26-27 Temmuz tarihlerinde oynanacak maçların ardından başarılı olması halinde Fenerbahçe 3. ön eleme turundan devam edecek, bu maçlar da Ağustos ayında oynanacak ve burada da başarılı olduğunda Fenerbahçe son olarak playoff'ta oynayarak UEFA Şampiyonlar lig'ine giriş için mücadele edecek. Umarız iki takımımızda Şampiyonlar Lig'inde mücadele ederler.

Ziraat Türkiye kupasını müzesine götüren Sivasspor kupa 2'ye katılım için playoff oynayacak, elenmesi halinde UEFA konferans lig'i gruplarına dahil olacak Sivasspor'a da başarılar dileriz.

Lig'i 3. sırada tamamlayan Konyaspor ve 4. sırada tamamlayan Başakşehir futbol kulüpleri, 3 ön eleme oynayarak UEFA Konferans Lig'inde gruplara kalmak için mücadele edecek. Her bir kulübümüz için şimdiden başarılar dileriz.